מדפסות אלחוטיות – סופר נוח!

אתם עדיין רצים לחבר את המחשב למדפסת בכל פעם שאתם רוצים להדפיס משהו? הידעתם? ישנן מדפסות אלחוטיות, שיכולות לאפשר אפילו הדפסה מהסמארטפון! בלי לקום, בלי לחבר, ובלי להתרוצץ! איך מוצאים מדפסת אלחוטית? איך מתקינים אותה ברשת הביתית ואיך משתמשים בה? על כך ועוד, במאמר שלפניכם.

מדפסת אלחוטית – הפלא שמאפשר לשבת ולהדפיס באותו הזמן!

מדפסות אלחוטיות הופכות להיות חלק מהרשת (הביתית או העסקית שלכם). ניתן להתקין אותן מעל רשת (שוב, בבית או במשרד) ואז לאפשר לכל החברים ברשת להדפיס דרך מדפסת זו מבלי לקום מהכיסא או לחבר פיזית את המחשב למדפסת. במקרים כאלה, ניתן אפילו לשלוח מסמכים להדפסה דרך הסמארטפון. אם אתם נהנים לעבוד על מחשב נייד בסלון, מהמחשב בחדר השינה או בכל מקום אחר – המדפסת כבר לא חייבת להיות מותקנת בקירבת מקום. היא יכולה להיות במשרד, בממ"ד או בחדר אחר – וההדפסה תישלח אליה באופן מקוון.

התקנה פשוטה

ההתקנה של מדפסות אלחוטיות היום נעשית באופן אוטומטי, אם כי תתבקשו כנראה לספק סיסמא לרשת המקומית, אם יש כזו, בשעת ההתקנה. לאחר ההתקנה תוכלו להגדיר את המדפסת בכל מחשב כמדפסת ברירת המחדל ולשלוח מסמכים להדפסה “כרגיל”, בזמן שהם יודפסו במדפסת האלחוטית, גם אם היא אפילו לא באותו חדר.

החסרונות של מדפסת אלחוטית

לא חייבים להגדיר מדפסת כאלחוטית, אפילו אם רכשתם דגם שמאפשר התקנה כזו – תוכלו עדיין להשתמש במדפסת באופן חוטי ובחיבור בינה לבין המחשב שלכם. אם אתם מדפיסים רק מדי פעם, נמליץ לכם לשמור את המדפסת כבויה, ולא להשאיר אותה דלוקה ימים ולילות (ללא שימוש). אם כן, זיכרו כי בעת הדפסה אלחוטית, תידרשו לגשת אל המדפסת ולהדליק אותה.

ההמלצה הקבועה שלנו עם רכישת מדפסת

מדפסות אלחוטיות ניתן להשיג כיום בטווח מחירים של ארוחה במסעדה – החל מ – 250 ש"ח, למדפסת מבית טוב. עם זאת, עיקר העלויות במדפסות בתחזוקה הקבועה שלה ובעיקר בהחלפת הטונרים. לכן מומלץ לברר מבעוד מועד, כי לדגם שאתם מתעניינים בו ניתן להשיג טונרים ממוחזרים איכותיים (למשל כאן, בחנות של אפיק), שמספקים כיסוי איכותי בממוצע ושיאפשרו תחזוקה לא יקרה מדי של המכשיר.