באילו סוגי מדפסות עושים שימוש בבית דפוס מקצועי

בשנים האחרונות חלו לא מעט שינויים מהפכניים בתחום ההדפסה. עולם הדיגיטל שיפר באופן ניכר את האפשרויות שניתן באמצעותן לבצע הדפסות כיום עבור כל התחומים ובכל סוגי ההדפסות. ישנם בשנים האחרונות כמה וכמה סוגים של מדפסות הנבדלים זה מזה באופן השימוש בהם ובייעוד שלהם.

גם בעולם המדפסות הביתיות חלו שינויים ובזכותם המדפסות הרבה יותר זולות ונגישות עבור כל אדם שיש לו צורך במדפסת אישית ביתית לשימושו האישי. כך הדבר גם בתחום המדפסות המקצועיות המצויות בבתי הדפוס השונים.

בית דפוס מקצועי המציע שירותי דפוס לסוגים שונים של לקוחות (לקוחות פרטיים, עסקיים, מוסדיים או עבור משימות הדפסה בקנה מידה גדול) חייב להחזיק כמה סוגים של מדפסות על מנת להתאים בין משימת ההדפסה הדרושה לבין המדפסת שתיתן את התוצאות הטובות ביותר, תוך התחשבות בפרק זמן ההדפסה והעלות הכספית של ההדפסה עבור בעל בית הדפוס.

כיום ישנם סוגים רבים ועיקר השירותים של בתי הדפוס הם סוגי הדפסות שלא ניתן לבצע באופן פרטי באמצעות המדפסת הביתית. שירותי הדפסה רבים ניתנים אך ורק על ידי בתי דפוס באמצעות המדפסות הייחודיות והמתאימות לכל משימה.

איך לבחור בית דפוס?

כאמור, כאשר יש צורך למצוא את בית הדפוס שיוכל לתת את תוצאות ההדפסה הטובות ביותר – חשוב להגדיר מה רצוי ולמה בדיוק מצפים מההדפסה. חשוב לשמוע מהעובדים של בית הדפוס אילו מדפסות קיימות בבית הדפוס ולשמוע בדיוק מה הייעוד של כל אחת – מדפסת דיגיטלית העובדת באמצעות קבצי מחשב ותוכנה ייעודית, מערכי הדפסת אופסט המתבצעות באמצעות צריבת פלטות אלומיניום, ישנן המדפסות הגדולות המיועדות להדפסה של שלטי חוצות או הדפסות בגודל גדול במיוחד וכמובן המדפסות המיועדות להדפסה על גבי סוגי נייר קשיחים – כרטיסי ביקור, עלונים שונים או ספרים בכריכה עבה.

לקוחות פרטיים בדרך כלל לא מודעים לסוגים השונים של מדפסות ולכן חשוב מאד להתייעץ עם בעל המקצוע בבית הדפוס ולשמוע ממנו מה ההמלצות שלו בנוגע למשימת ההדפסה העומדת בפניו. לאחר שיקבל סקירה אודות סוגי המדפסות יהיה לו קל יותר להבין כיצד תתבצע משימת ההדפסה שלו, מה יהיה משך זמן ההדפסה ואיך יהיה מורכב המחיר. כאשר הלקוח שותף למידע זה קל יותר להבין את העולם של מדפסות.

בית דפוס המציע את כל שירותי ההדפסה, על גבי כל סוגי הנייר או חומרי הגלם (קאפות, שמשוניות ועוד) ובכל גודל של הדפסה – לבטח יחזיק את כל סוגי המדפסות המיוחדים הדרושים עבור הדפסות אלה. כך הוא יוכל לצבור מוניטין של בית הדפוס המוביל והמקצועי, זה שבו לא יסרבו לשום עבודה ובאמת יוכלו לתת מענה לכל לקוח ובכל תחום. חשוב לוודא שבית הדפוס פועל תוך עדכון תוכנות וידיעת החדשות והעדכונים הקשורים לעולם ההדפסה הגלובלי.