איך לבחור מדפסת לעסק שלך?

בחירת המדפסת הנכונה לעסק שלכם מצריכה לא מעט שיקול דעת. יש מספר טכנולוגיות הדפסה וכול טכנולוגיה מתאים לצרכים אחרים. המדפסות מגיעות בכול הצורות והגדלים, החל ממדפסת נסיעות זעירה וכלה במדפסת רצינית וחזקה שמשרתת את כל העובדים במשרד. יש מדפסות מוכוונות יותר לצילומים ואחרות מדפסות משולבות (מדפסות רב תכליתית שכוללת גם צילום, פקס וסריקה).
המפרטים הרבים והבדלי הרזולוציה והמהירות, יכולים להטעות ולבלבל כאשר מחפשים מדפסות לעסקים. למשל, מדפסת הזרקת דיו צבעונית תתאים להדפסת צילומים איכותיים, ומדפסות לייזר שחור לבן יתאימו יותר להדפסה מהירה של מסמכים רבים.

הקטגוריות של המדפסות השונות

בגלל שטכנולוגיות ההדפסה השונות מתאימות לצרכי הדפסה ולתקציבים שונים, רוב האנשים מתחילים ברעיון כללי על סוג המדפסת שהם צריכים.
מדפסת לייזר – טכנולוגיה זו קיימת כבר שנים רבות (הלייזר-ג’ט הראשון של היואיט פקארד הוצג ב-1984), ועדיין, מדפסות לייזר הן המבוקשות ביותר בשוק. כנראה בגלל שהן משלבות הדפסה מהירה, איכות חדה ועלות נמוכה להדפסה של כול דף. כמו מכונות הצילום, גם מדפסות הלייזר משתמשות בתוף צילום כדי למשוך טונר טעון ולהעביר אותו לנייר, שבו מתמזגת התמונה במהלך שימוש במכבש חם.
מדפסת הזרקת דיו – מדפסות הזרקת דיו עברו כברת דרך ארוכה בעשר השנים האחרונות. המדפסות המשולבות בטכניקת הזרקת דיו יכולות ליצור גם טקסט חד וגם צילומים איכותיים. מדפסות אלה מיישמות זרם מבוקר של טיפות דיו זעירות ממחסנית אחת או יותר, ומתאימות למגוון רחב של סוגי נייר. תהליך ההדפסה במדפסת זו אטי יותר בהשוואה למדפסת הלייזר.
כדי להתחיל לבחור מדפסת לעסק שלכם, אתם צריכים להחליט אילו מהפרופילים הבאים מתאימים טוב יותר לסוג השימוש במדפסת שמאפיין את העסק שלכם.

מדפסת לעסק ביתי

העסק הביתי דורש רבות מהמדפסת. המכשיר חייב להתמודד כמעט עם כל משימה, החל מהפקת דוחות וכלה בהדפסת newsletter או תמונות מזדמנות – מבלי לעבור את גבולות התקציב. מסיבה זו המדפסת המתאימה ביותר היא מדפסת משולבת במחיר סביר, כמו מדפסת הזרקת דיו משולבת. מדפסות אלה זמינות עם מסך מגע, תקשורת אינטרנטית, הדפסת ענן ותכונות נוספות.
אפשר לשקול גם רכישת מדפסת לייזר אישית, שמספקת הדפסה מהירה של טקסט וגרפיקה בשחור לבן בלבד.

מדפסת לעסק קטן או בינוני

עסק קטן או בינוני יכול להפיק תועלת ממדפסת משולבת. מכשיר חסכוני זה מגיע בשתי הטכניקות: מדפסת לייזר ומדפסת הזרקת דיו, וכאמור כולל גם מכשיר פקס, מכונת צילום וסורק יחד עם ההדפסה.
בהתאם לצרכים שלכם, תוכלו גם לבחור במדפסת משולבת שבה תכונות נוספות (כמו הזנת מסמכים אוטומטית, הדפסה אוטומטית משני צדי הדף ואלחוטית). אבל, אם כבר יש לכם פקס עצמאי או סורק, ייתכן ומדפסת לייזר אישית תוכל לענות על הצרכים שלכם. אגב מדפסות לייזר צבעוניות רבות היום עולות רק כמה מאות שקלים.

מדפסת לעסק גדול או חברה

עסק שמעסיק מספר עובדים במשרד ייהנה ממדפסת לייזר רצינית שנחשבת לסוס עבודה. מדפסת שכזו נועדה לתמרן בין עבודות הדפסה מרובות והיא מציעה מערכות עם מעבדים מהירים יותר, זיכרון גדול יותר ומנועי הדפסה שמסוגלים להפיק 35 דפים לדקה.
מדפסות אלה מציעות תכונות נוספות כמו הדפסה ברשת, מחסנית טונר בקיבולת גבוהה ומגשים רבים יותר להזנת נייר ולפלט הדפסות.
אם צרכי ההדפסה של המשרד שלכם הם צנועים, לפעמים גם מדפסת הזרקת דיו ברמה עסקית יכולה לעשות את העבודה, ורוב הדגמים גם תומכים בהדפסה ברשת ובקישור אלחוטי.
אם אתם מחפשים מדפסת לעובד שנוסע בדרכים ונזקק לחפש מדפסת כשהוא מחוץ למשרד, אזי מומלץ לבדוק מדפסות ניידות מיוחדות שהופכות לאביזרים שימושיים על הכביש.